Rute 9600 (NO) - urpremiere

 

 

Spilles: Torsdag 11.november kl 19.00 
Sted: Ole Olsensalen (Arktisk kultursenter)

Treffpunkt Nord med Stellaris DansTeater og venner.Regi: Festivalkunstner i DanseFestival Barents Solveig Leinan-Hermo.

Alle veier fører til Roma, men ikke alle veier går til Hammerfest. Hva er mer opplagt enn at Stellaris DansTeater selv skaper sin egen Rute 9600.

Rute9600
Foto: Pavel Krioukov

Med destinasjon for festivalbyen Hammerfest, vil kollegaer og venner fra fjern og nær, innta Arktisk kultursenter for å feire 30 årsjubilèet til Stellaris DansTeater og Solveig Leinan-Hermo sine 35 års virke som dansekunstner.
Rute 9600, som er en av flere produksjoner for markeringen, er lagt til DansFestival Barents (DFB). Dette valget ble helt naturlig siden Solveig Leinan-Hermo er Festivalkunstner i 2010. Ved å legge Rute 9600 til DFB vises flere sider av Leinan-Hermo sin totale virksomhet, blant dem nettverksarbeidet gjennom mange års virke i Barentsregionen. I denne forestillingen møtes utøvere fra Norge, Sverige, Finland, Russland og Latvia. Programmet favner bredt innen ulike dansesjanger.
Se eget program for forestillingen.

Solveig Leinan-Hermo er festivalkunstner 2010, hun feirer i år 35 år som dansekunstner og hennes eget kompani Stellaris DansTeater har 30års jubileum. Både onsdagens åpningsforestilling ”Det blir det det blir” og ”Rute 9600” viser en del av Solveig Leinan-Hermo sitt virke, og spesielt den delen som omfatter samproduksjoner og hennes evne til å initiere og igangsette prosjekter som resulterer i mangfoldige uttrykk.

Det henvises for øvrig til program og nettsiden www.stellaris.no vedr. krediteringi forhold til samtlige koreografier som vises denne kvelden.

Produksjonen er støttet av midler fra Kulturdepartementet, Hammerfest kommune og egenandel.