Våre sammenkoblede roller

LOKALT ER GLOBALT

DanseFestival Barents 2019 har som mål å utfordre global aktuell tematikk. I år reflekterer vi over de ulike rollene vi har i dagens samfunn og fokuserer på hvordan vi sammen kan utvikle et mer definert og mangfoldig «Følelse av Sted».

Jeg har den store gleden av å kunne invitere deg til et spennende program på årets festival, som går av staben i Hammerfest på tampen av den magiske mørketida. Programmet ligger i sin helhet på vår nettside.

Beste hilsen,
Siri Wigdel
Festivalleder

Stacks Image 67355
Stacks Image 67358
Stacks Image 67361
Stacks Image 67364

PROGRAM 2019


4-5 NOVEMBER
Borchgrevink/Sortland
AVLYST
Stacks Image 67495
6 - 9 NOV.
Jonas Jessen
Foajeen AKS
Stacks Image 67389
TIRSDAG 5 NOV.
Cecilie Lindeman Steen
13:00 HFT Bibliotek
Stacks Image 66125
FESTIVAL UKA
DFB
Foajeen, AKS
Stacks Image 67180

FESTIVAL UKA
Setohy & Young
Ulike steder
Stacks Image 67166
ONSDAG 6 NOV.
Samovarteateret
18:00, Frityren
Stacks Image 65902
ONSDAG 6 NOV.
Ingun Bjørnsgaard
20:30, Ole Olsen
Stacks Image 65349
ONSDAG 6 NOV.
Eget arrangement
21:45 - 22:15, Jernteppet
Stacks Image 66415

TORSDAG 7 NOV.
Div.
09:00-16:00, SOT
Stacks Image 66365
TORSDAG 7 NOV.
Borchgrevink/Sortland
12:00-15:00, Biblioteket
Stacks Image 67596
TORSDAG 7 NOV.
NORDNORSK FILM
Div film
15:00-22:55, SOT
Stacks Image 67335
TORSDAG 7 NOV.
Marta & Kim
18:00, Frityren
Stacks Image 66378

TORSDAG 7 NOV.
Dansinitiativet
15.15/20:00, Ole Olsen
Stacks Image 66391
TORSDAG 7 NOV.
Eget arrangement
21:15 - 21:45, Jernteppet
Stacks Image 66352
FREDAG 8 NOV.
Tangotheatre Kiuta
09.00/11:30, Ole Olsen
Stacks Image 66050
FREDAG 8 NOV.
Borchgrevink/Sortland
12:00-15:00, Biblioteket
Stacks Image 67604

FREDAG 8 NOV.
Maria Lloyd
12:30-15:30, AKS
Stacks Image 66439
FREDAG 8 NOV.
Haugen Produksjoner
18:00 Jernteppet
Stacks Image 66914
FREDAG 8 NOV.
Haugen Produksjoner
20:00, Frityren
Stacks Image 66062
FREDAG 8 NOV.
TaikaBox
22:00, SOT
Stacks Image 66613

LØRDAG 9 NOV.
Teater Avvik
12:00, Foajeen AKS
Stacks Image 66138
LØRDAG 9 NOV.
THE MALL
UNGDOMSLØPET
13:30, Nissensenteret
Stacks Image 67622
LØRDAG 9 NOV.
Liv Hanne Haugen
15:00, Frysa AKS
Stacks Image 66936
LØRDAG 9 NOV.
Tangotheatre Kiuta
16:45 SLH studio, AKS
Stacks Image 66151

LØRDAG 9 NOV.
Magnus Myhr
18:00 Frityren
Stacks Image 65861
LØRDAG 9 NOV.
NUMEN/FIGURTEATERET
20:00 Ole Olsen
Stacks Image 65874
LØRDAG 9 NOV.
Th`Line
AVLYST PGA SYKDOM
Stacks Image 66631
SØNDAG 10 NOV.
Eget arrangement
kl. 12:00, fra AKS
Stacks Image 66334


ANDRE ARRANGEMENTER I HAMMERFEST

FESTIVAL UKA
Hft Kunstforening
Strandgata 22
Stacks Image 67236
FESTIVAL UKA
SAMARBEID
Hele uka
Stacks Image 67295
SØNDAG 10 NOV
ALTA MOTETTKOR
18:00 HFT Kirke
Stacks Image 67010
8 - 10 NOVEMBER
FNND
Martha Andersen
Stacks Image 65793

Stacks Image 67648
The DEN – Dance Expo Norway er et bransjetreff for dansefeltet, arrangører og produsenter innen dansekunst. Prosjektet varer i tre år og sprer seg over store deler av landet.

Prosjektet er et samarbeid mellom CODA Oslo International Dance Festival, Black Box teater, Bærum Kulturhus, Dansens Hus, Den Norske Opera & Ballett, Performing Arts Hub Norway, Oktoberdans, Ravnedans, DanseFestival Barents, Kortreist Dansefestival, Multiplié Dansefestival, Kunsthøgskolen i Oslo og Stockholms Dramatiska Högskola.

Første samling ble holdt under #codadancefest19, 16.-18. oktober 2019. Read more here.